Zákaznická podpora:info@lyonis.cz

7 důvodů, proč používat rodinný kalendář a zapojit do plánování děti

Sdílený kalendář v mobilu, papírový na stole, nebo rodinný freestyle? Na vlastní plány máte zajetý systém. Pracovní schůzky si držíte v mobilu společně s návštěvami dětských doktorů. V hlavě nosíte pondělní angličtinu a víte, že každou druhou středu hlídá babička. Když do toho ale padne příprava večeře pro manželovy kolegy, o které vám mimochodem řekl na poslední chvíli, a vymýšlení kostýmu na narozeninovou party, tenhle měsíc z vás už potřetí vyletí: “To jste mi to nemohli říct dřív”? Mohli. Stačilo mít náš rodinný kalendář, kde vidíte všechny plány pohromadě. Dáme vám hned 7 důvodů, proč je dobré ho mít a hlavně ho pravidelně používat s dětmi. 

 

Rodinný kalendář

 

 

1. Máte přehled - je na očích celé rodině

 

Úplně slyšíme, jak vám v hlavě zní: “Tohle vyplňovat nebudou.” Ale opak je pravdou. Rodinný kalendář stačí umístit do centra dění, třeba do kuchyně na ledničku. Na rozdíl od diáře v kabelce ho všichni budou mít na očích a ad hoc plány vyplňovat postupně tak, jak budou přicházet. Stane se vaším rodinným pomocníkem, díky kterému už na nic důležitého nezapomenete. Díky magnetkám, které máme pro nejrůznější aktivity, se do plánů s radostí zapojí i ti nejmenší. Čím dříve s nimi začnete, tím dříve jim ukážete, že plán je poloviční cesta ke splněnému snu. 

 

2. Vytváří rodinný rituál a otevírá témata

 

Není lepší začátek měsíce, než mluvit o svých plánech. Povídat si, co vás čeká, na co se těšíte hodně a na co zase míň. První den ve školce, nebo prezentace před šéfem může přinést lehké obavy, ale když téma otevřete společně jako rodina, vše se bude zdát mnohem jednodušší. Děti naučíte mluvit o svých pocitech a na Dny s velký D se připravíte postupně.

 

Magnetický rodinný kalendář

 

3. Motivujete se ke společným zážitkům

 

Samá práce, žádná zábava. O prázdninách to až tak neplatí, ale po zbytek roku je dobré si připomínat, že to nejcennější co máme, je čas strávený s rodinou. S rodinným kalendářem se snadno podíváte, jaké byly vaše víkendové plány před týdnem a co vás čeká koncem měsíce. Není na čase zase někam vyrazit? 

 

Magnetický rodinný kalendář

 

4. Skvělý na opakující se činnosti a návyky - všichni vidí, co chceme splnit

 

V pondělí procvičit slovíčka, ve středu ráno vytáhnout popelnici, v neděli vyměnit křečkovi piliny. A co teprve návyky, které vás posunou? Každý si vytyčte jeden návyk, který tento měsíc proměníte ve zvyk a navzájem se podporujte. Lepšího pomocníka na návyky byste hledali těžko. Políčka kalendáře jsou dostatečně velká pro menší úkoly i velké plány. Pro přehlednost stačí vybrat jinak barevnou fixu pro každého člena rodiny a na první pohled každý uvidí, jaké plány, úkoly i výzvy máte před sebou a jak se vám daří je plnit. 

 

Habbit tracker

 

5. Rozvíjí kreativitu

 

Co by to bylo za rodinný kalendář, kdyby se do něj nesmělo kreslit? Dejte dětem do ruky fixy a uvidíte, co se bude dít. Víkend na chatě, návštěva ZOO, nebo pravidelná prohlídka u zubaře se dá doplnit o nejrůznější tématické malůvky. Díky tomu budete mít každý měsíc své vlastní rodinné umělecké dílo :)

Týdenní kalendář

 

 

6. Je lepší než aplikace

 

Oprášit starý dobrý oldschool je fajn nejen pro starší děti. Dnes jsou na všechno aplikace a půlka myšlení se přesunula do mobilu. Vzít do ruky fixy, přemýšlet dopředu a povídat si o společných plánech je mnohem lepší, než tiché ťukání do obrazovky. 

Rodinný kalendář

 

7. Přizpůsobí se všem změnám

 

“Pokud chcete rozesmát Boha, řekněte mu o svých plánech”. Tenhle známý citát pronesl americký scénárista, režisér, herec, dramatik a muž mnoha tváří, Woody Allen. To ještě netušil, že v roce 2020 pandemie změní svět a my se naučíme, že plány se můžou měnit ze dne na den. Když dětem odpadnou kroužky, posune se odjezd na dovolenou, nebo přijde jiná neočekávané situace, společně si sedněte, plán smažte a přesuňte do jiného políčka. Děti změny lépe pochopí a uvidí, že se stále mají na co těšit.

 

Důvodů, proč používat rodinný kalendář nacházíme stále víc. Podělte se s námi o ten váš na Instagramu pod hastagem #planujemesdetmi, #rostemespolecne. 

Váš Loynis 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení