Zákaznická podpora:info@lyonis.cz

FAQ - Často kladené otázky

OBJEDNÁVKA

 

 •  Jak dlouho trvá doručení? 

Jsme malý tým, děláme co můžeme. :) Každý balíček se snažíme posílat, co nejdříve. Někdy se nám to podaří do pár dní, jindy může doručení trvat až 2 týdny. Pokud nám v některém období přijde hodně objednávek, tak je náročné je všechny připravit v krátkém čase. Obvykle se ale snažíme všechny balíčky posílat do 2 dnů. Pokud máte nějaké úpravy na  přání, třeba vlastní nadpis nebo vlastní magnetky, tak je potřeba počítat přibližně s 10 dny. Pokud vaše objednávka spěchá a potřebujete ji třeba jako rychlý dárek, napište nám to do poznámky k objednávce, pokusím se vám ji poslat, co nejdříve. 

 

 • Jaké jsou možnosti platby? 

Protože za zabalením každého našeho kalendáře je spousta práce, tak přijímáme platby předem, a to bankovním převodem, nebo on-line platební kartou. Pokud jste crypto nadšenci, tak je možná i platba Bitcoinem. V takovém případě nám napište email a domluvíme spolu postup.:) O možnostech platby najdete víc tady

 

 • Kolik zaplatím za přepravu zboží?

Zde najdete kompletní ceník. 

 

 • Vyrábíte i na zakázku?

U části našich výrobků si můžete vybrat možnost vlastního nadpisu a mít tak jen ten VÁŠ kalendář. Moc rádi vám taky vytvoříme magnetky na přání. Stačí jen vybrat variantu, která se vám hodí a do poznámky k objednávce nám vaši požadovanou úpravu popsat. Nebojte se nám vaši představu přiblížit detailně - pokud na magnetce chcete nějakou postavu, budeme rádi, když nám připíšete i barvu vlasů. :)

 

 • Objednal/a jsem něco špatně, chci do objednávky něco přidat, jde objednávka změnit?

Pokud v objednávce chcete ještě něco změnit, tak nám co nejrychleji napište na email info@lyonis.cz a my se o změnu postaráme. Jestli jste ještě neprovedli platbu, tak prosím počkejte až si konečnou úpravu objednávky odsouhlasíme. Pokud jste si ještě vzpomněli na něco, co k vaší objednávce chcete přiobjednat, tak klidně vytvořte objednávku novou. Vyberte, co se vám hodí, do poznámky k objednávce nám napište, že ji chcete přibalit k první objednávce (ideálně i s jejím číslem :)) a jako dopravu vyberte osobní odběr, abyste ji zbytečně neplatili dvakrát. V tomto případě je ideální vybrat platbu kartou, abychom obě objednávky mohli co nejdříve spárovat.  

 

 • Moje objednávka ještě nedorazila, kdy ji mohu očekávat?

Pokud Vám balíček ještě nedorazil, tak je dost pravděpodobné, že na něm ještě pracujeme. Občas se stane, že nám přijde více objednávek než jsme schopní v termínu doručit. Někdy se nám z těch všech magnetek jednoduše motá hlava. Dejte nám prosím čas a důvěru, vždy pracujeme na tom, aby u vás byl balíček, co nejdříve. Jakmile bude nachystaný, pošleme vám email i s podacím číslem, abyste měli přehled, kde se balíček právě nachází. Pokud vám tento email dorazil a balíček u vás stále není, tak prosím zkontrolujte, co se s ním děje u přepravce. V případě, že se ztratil, napište nám co nejdříve, my reklamaci u přepravce vyřešíme a balíček vám v co nejkratší době odešleme znovu. 

 • Jak vás mohu kontaktovat

Napište nám nejlépe zprávu na info@lyonis.cz. V pracovní dny většinou odepisujeme do 24 hodin nebo vám rovnou zavoláme (takže nám do mailu klidně připište váš telefon). O víkendu se obrazovkám snažíme vyhýbat (ne vždy to jde :)), pokud nám tedy napíšete v pátek odpoledne tak spíš čekejte odpověď až začátkem pracovního týdne. Můžete nám taky zkusit zavolat na tel. 702 204 218. Ideální čas, kdy by nám do hovoru neměly mluvit i naše 3 děti, je v pracovní dny mezi 8.30 až 15.30. 

 

 • Neobdržel jsem fakturu v objednávce, kde ji najdu?

Stromy necháváme růst a fakturu vám posíláme v elektronické podobě. Najdete ji v posledním emailu, kdy je objednávka vyřízená. Pokud ji nemůžete najít napište na info@lyonis.cz.

 

PRODUKT

 

 • Lze změnit velikost, odstín nebo něco jiného na vašich tabulkách?

Bohužel standardně změny dělat nelze. Pokud byste ale chtěli tabulku přizpůsobit, tak nám zkuste napsat. Pokud to bude v našich silách, tak vám vytvoříme nabídku na míru a pošleme individuální kalkulaci. Cena úprav na přání je min. 150 Kč a odpovídá dané velikosti a náročnosti úprav. 

 

 • Musím si ke všemu zvlášť dokupovat magnetky?

Nemusíte. Naše výrobky jsme udělali tak, aby se v nich našel úplně každý - magnetkový nadšenec i plánovací pisálek. Pokud chcete plán pro rodinu nebo i děti, ale nemáte rádi magnetky (ukažte nám děti, které je nemilují? :)), tak si cokoli můžete pořídit bez magnetek a používat třeba jen fixu. I tak si můžete užít vaše měnící se plány bez škrtání. U většiny produktů si tedy můžete zvolit, jestli chcete variantu s předchystanou sadou magnetek, bez magnetek nebo si jednoduše chcete všechny magnetky poskládat sami. Je to jen na vás. Jediný produkt, který má pevně danou sadu magnetek je Můj kalednář chodím do školky a Můj kalendář jsem školák. Sady jsme dlouho promýšleli a snažili se vybrat to, co dětem v daném věku nejvíc vyhovuje, proto věříme, že v nich najdete všechno, co potřebujete. 

 

 • Jak mám přimontovat magnetickou tabuli ke stěně?

Detailní návod najdete zde.

 

 • Jaké jsou velikosti jednotlivých tabulek? 

Neradi zapadáme do klasických tabulek a tak i velikosti těch našich je nestandardní. :) 

Rozměry všech velkých kalendářů (všechny tabulky z kategorie Kalendáře a Rodinné) jsou 56 x 36 cm. Přesně pasují do magnetické tabule 61 x 41 cm. 

Rozměry tabulek z kategorie Týdenní plán jsou 33 x 36 cm. To znamená, že do magnetické tabule 61 x 41 cm pasují taky. Ve spodní části tabule vám pak zbyde ještě místo buď na odkládání magnetek, nebo třeba na jednu až dvě To-do tabulky, které se dohromady s týdenním plánem do tabule přesně vejdou.

Rozměry To-do tabulek jsou 23 x 18 cm. Skvěle tak doplňují týdenní plán, kdy společně s ním se vejdou do naší velké magnetické tabule s rozměrem 61 x 41 cm až dvě To-do tabulky. Přesně se pak samostatně To-do tabulka vejde to magnetické tabule o rozměru 28 x 23 cm. 

Rozměry tabulek Moje ranní a večerní rutina a Tabulky, která se přizpůsobí jsou 20 x 28 cm. Pro tyto je ideálním doplňkem magnetická tabule v rozměru 25 x 33 cm

Rozměr tabulky Vše v jednom je 35 x 25 cm. Ideálním doplňkem je magnetická tabule v rozměru 40 x 30 cm

 

 • Jaká je velikost magnetek? 

Všechny magnetky jsou dělané tak, aby přesně sedly do dětských ručiček. Průměr kulatých magnetek je 3 cm, menších magnetek s čísly, hvězdičkami a ikonami pak 2 cm. Rozměr obdelníkových magnetek je 1,8 x 4,8 cm, 1,8 x 2,8 cm.

 

 • Jsou tabulky vhodné pouze pro jednou dítě nebo je můžou využít i sourozenci? 

Pokud mají děti podobné plány a jsme si jisti, že to nevyvolá konflikt (to by bylo trochu kontraproduktivní! :)), můžete používat velmi dobře pouze jednu tabulku. Na druhou stranu děti mají rádi, když je kalendář pouze jejich a vidí v něm jen své plány. Záleží na vašem rozpočtu a dostupném prostoru, který máte!

 

 • Pro jak staré děti jsou Lyonis tabulky vhodné? 

Lyonis je ideální dětem ukázat hned od 3 let. Může tak pomoct v tom nejtěžším období zvykání si na školku, kdy pomáhá dětem ten chaos pochopit. Může je pak doprovázet po celou školku a klidně i školu. Takovou hranicí, kdy děti přestávají magnetky tolik bavit je většinou věk 11 let, kdy už jen těžce konkurují počítači a mobilu! Ale to neznamená, že v nějaké formě nemají využití i dál  - Rodinné kalendáře spolu s magnetky jsou vhodné pro celou rodinu, malé i velké, děti, rodiče i prarodiče. 

 

 • Můžu tabulku připevnit na skříň nebo zeď? 

Všechny naše tabulky jsou vyrobené z magnetického povrchu a musí být vždy umístěné na kovovém povrchu, aby fungovala. Pokud je tabulka přilepená ke zdi, neudrží se na ní magnetky. Pokud si nejste jistí, jestli vám tabulka bude na daném povrchu držet, tak udělejte jednoduchá test - dejte na tento povrch jakýkoli váš magnetek a pokud drží, bude držet i Lyonis. Ideální k přichycení je lednice nebo magnetická tabule. 

 

 • Máme zabudovanou lednici, co mám dělat? 

Nenechte se připravit o naše tabulky! Existuje několik kreativních řešení: od zakoupení naší tabule v dřevěném rámu, přes použití magnetické barvy, až po množství přenosných magnetických tabulí dostupných v obchodech. 

 

 • Některé Lyonis tabulky mají magnetky hvězd k označování splněných úkolů, je to pro děti opravdu vhodné? 

Je jen na vás, jestli si děti budou hotové úkoly označovat. V našich tabulkách ale nejde o odměny, ale o označování toho, co je hotovo. Většina dětí miluje si hotové úkoly označovat a není důvod, proč je v tom nepodpořit. Taky používáte nějaký svůj To do list? Jen je dobré dětem vysvětlit, že nejde o odměny ale o dobrý pocit ze splněných úkolů, třeba z uklizeného pokojíčku nebo čistého stolu, na kterém jak pak prostor pro tvoření. Že když mají splněné své povinnosti, je nám tu všem líp. Rodiče jsou spokojení, a pak je s nimi i víc zábavy (občas :)).

 • Co když děti magnetky nebudou bavit?

Znáte nějaké děti, které nemají rády mít svoji vlastní zodpovědnost, věci pod kontrolou a k tomu zábavnou formou? Milují to všechny, jen je potřeba k tomu přistupovat individuálně.. Jednoduše i tady, jako ostatně skoro ve všem, každé dítě potřebuje jiný přístup. A proto netlačte na pilu. Nechtě objevování magnetek na dítěti, potom si magnetky projděte společně a pokud bude mít zájem, tak si vytvořte svůj první plán. Některé děti potřebují, aby se jim do toho moc nezasahovalo, jiné zase uvítají, když plánování bude vaším společným rituálem. Někomu stačí si udělat nějaký obecný plán a ten mít pořád na očích a jen občas obměňovat. Jiné chce zase vše upravovat a označovat každý den. Všechny děti ale milují, když je na tabulce něco speciálního: když třeba mohou počítat, kolik dní zbývá do narozenin, přespání u kamaráda nebo třeba Vánoc. A co teprve, když si naplánujete vaši společnou procházku zakončenou zmrzlinou? :)